Розробка сайту

Створення будь-якого сайту починається з написання ТЗ, без якого неможливо оцінити вартість проекту. Тут зразу виникає рід запитань:

Чому не можна сказати приблизну вартість проекту відразу, без технічного завдання?
Тому, що обсяг робіт невідомий. Жоден будівельник не назве вам приблизний кошторис не бачивши архітектурного плану.

Чому вартість написання технічного завдання рахується окремо, а не разом з загальним бюджетом?
Тому, що на момент написання ТЗ ми ще не знаємо розмір бюджету (див. попередній пункт)

Чому написання ТЗ взагалі є платною послугою? Це ж всього лиш папір, а не готовий сайт!
Тому, що це така ж робота, як і будь-яка інша, яка потребує часу та спеціальних знань. Спробуйте знайти архітектора, який вам безкоштовно зробить архітектурний план майбутнього будинку.

Яка мінімальна вартість сайту?
Залежить від якості кінцевого продукту. Ми робимо сайти вартістю від 800$ (гривневому еквіваленті). Менший бюджет не дозволяє нас забезпечити рівень якості, який ми вважаємо необхідним, оскільки для створення сайту потрібно задіяти різнопрофільних спеціалістів: менеджера, програміста, дизайнера, верстальника, а також сплатити податки і банківські витрати.

У мене є ТЗ чи можете ви зробити сайт на основі нього?
Так, якщо в ТЗ написано професійно. Під професійністю мається на увазі якість документу, хто його писав – неважливо. Бувають випадки, коли ТЗ пишуть самі клієнти, які в минулому мають досвід в Інтернет проектах, або суміжних галузях ІТ.

Що таке бріф і для чого він?
Бріф це документ для збору початкових вимог до проекту та структурування інформації. Він дозволяє скласти уявлення, про ваші вимоги для проекту, побажання, конкурентів, тощо. В подальшому ця інформація стає основою для уточнень і подальших досліджень.

Що таке “дослідження”, для чого вони потрібні і чому за них потрібно платити?
Дослідження (англ. research) у випадку розробки веб-проекту – це збір та систематизація інформації про те, як ваш ринок представлений в мережі, типові уподобання вашої цільової аудиторії і т.п.
Для крупних проектів на етапі дослідження часто залучають маркетингові та соціологічні компанії, для менших проектів дослідженням комплексно займається розробник за участі представників замовника. Основне, що дає дослідження – це не створення якісного типового для галузі проекту, а пошук рішень, відсутніх у вашій галузі, але які можуть стати вашою конкурентною перевагою.
Українські замовники такі речі, як правило ігнорують, вважаючи, що це:
– непотрібні витрати
– вони і так знають поведінку свого клієнта (при цьому, як правило, відсутня навіть мінімальна статистика поведінки їхніх клієнтів в Інтернет, бо ті, в кого вона є, менш схильні до апріорних суджень).

В будь-якому випадку, остаточне рішення приймає клієнт. Наше завдання – донести до нього розуміння можливих ризиків та наслідків, щоб це його рішення в процесі створення проекту були осмисленими.