Контекстна реклама (Google Ads)

Контекстна реклама – це реклама Вашого сайту у пошуковій видачі Google.

Щоразу коли хтось набирає в пошуку слово, за яким Ви рекламуєтесь (наприклад “куплю квартиру”) він бачить Ваше рекламне оголошення над результатами пошуку. Якщо по даному запиту рекламується багато рекламодавців, оголошення можуть показуватись також збоку результатів або внизу сторінки.

Усі рекламні оголошення виділені маленьким словом”реклама” і завжди показуються на першій сторінці результатів пошуку.

Рекламна система Google називається Google Ads (раніше – Google Adwords) і працює за системою аукціону. Ви самостійно встановлюєте максимальну ціну, яку ви готові заплатити за клік по вашому оголошенню (тобто ціну переходу відвідувача на сайт чи сторінку. що рекламується).В разі, якщо відвідувач клікне на оголошення і перейде на Ваш сайт відповідна сума буде списана з Вашого рекламного бюджету.

Система автоматично враховує релевантність вашого оголошення змістові вашого сайту, змістові пошукового запиту, встановленій вами ціні за клік та інші чинники. Від цього залежить частота показів Вашого оголошення та ціна кліка (при якісному оголошенні вона може бути набагато нижча за вказану Вами максимальну).

Поточні результати рекламної кампанії (кількість переходів. за якими пошуковими запитами, тощо) Ви можете будь-якої миті переглянути в адмінпанелі Google AdWords .

Будь-які розцінки проведення рекламної кампанії та її бюджет визначаються виключно індивідуально.

Для тих хто любить дуже детальні пояснення принципів роботи системи – натисніть нижче, щоб переглянути інфографіку та формули розрахунку в Google Ads.

Інфографіка: як працює система аукціонів Ads

what-is-google-adwords

Позиція рекламного оголошення (AdRank) розраховується за наступною формулою:

Позиція рекламного оголошення (AdRank) розраховується за наступною формулою:
Ad Rank = MaxBid * QS
Де MaxBid – максимальна ціна за клік, яку готовий платити рекламодавець, QS (Quality Score) – показник якості рекламного оголошення. Таким чином, рекламодавець який має вищий AdRank розташовується на більш високій позиції.
Показник якості ключового слова Quality Score – це функція, що розраховується на основі CTR ключового слова, релевантності рекламного оголошення щодо запиту користувача пошукової системи, і якості цільової сторінки на яку веде рекламне оголошення. У цифровому значенні показник якості може бути від 1 до 10, де 1 – найнижча якість, а 10 – найвища.
QS = Σ (CTR, Relevance, Landing Page QS)
Де CTR (Click-Through Rate) – співвідношення кількості кліків по рекламному оголошенню щодо кількості показів рекламного оголошення:
CTR = Clicks / Impressions * 100%
Relevance – релевантність рекламного оголошення, показник якого Google розраховує на основі автоматичних алгоритмів. Абсолютне значення цього показника не відомо користувачам системи Google Adwords.
Landing Page QS – якість цільової сторінки, на яку веде рекламне оголошення – показник, який система розраховує автоматично, і його абсолютне значення недоступне користувачам Google Adwords з метою запобігання маніпуляціям з системою. На показник якості цільової сторінки впливає швидкість завантаження цільової сторінки та її релевантність щодо ключового запиту. Точне співвідношення впливу CTR, Relevance, Landing Page QS на показник якості не відомо, але згідно з офіційними заявами Google вони співвідносяться по такій пропорції:
CTR – близько 60%
Relevance – близько 30%
Landing Page QS – близько 10%