SEO (Search Engine Optimization)

SEO – це пошукова оптимізація (розшифровується як Search Engine Optimization), тобто комплекс робіт, мета яких – покращити позицію сайту в пошуковій видачі за певними запитами (ключовими словами).

Оптимізація допомагає пошуковикам (Google, Yandex, Bing) краще проіндексувати сторінки вашого сайту та видавати його в результатах пошуку за потрібними Вам запитами

Однак не все так просто.  Бажання власників бачити свій сайт на першій сторінці результатів пошук зрозуміле, однак слід розуміти, що великою мірою все залежить від конкуренції в даному сегменті.

Наприклад, для сайту по нерухомості бюджет складатиме втричі більше, ніж для сайту виробника електромонтажного обладнання. Причому 100% результат ніхто гарантувати не може. Чому так?

Тому що Google та інші пошуковики створили власні алгоритми для ранжування сайтів “для себе” і більша частина SEO – це маніпуляції цими алгоритмами для вигоди конкретного сайту (див. історію алгоритмів Googgle)

При цьому бувають як зовсім брудні прийоми (чорне SEO) так і “чисті” засоби розкрутки (біле SEO), яке просто підлаштовує сайт під існуючий алгоритм роботи пошуковика. За чорне SEO Вас можуть забанити і Ваш сайт зникне з пошукової видачі, часто назавжди (повернути його туди можна, але це так само складно, як повернути покійника до життя в реанімації).

Що слід пам’ятати при замовленні послуги оптимізації?

1. Алгоритм роботи пошуковиків, який ми використовуємо для просування сайтів, регулярно змінюється (раз на рік-півтора), з’являються нові фільтри і т.д. Результат – сайт може серйозно здати позиції в пошуковому рейтингу. Якісне просування якоюсь мірою краще забезпечене від обвалу рейтингу, але 100% гарантії ніхто не може дати, оскільки самі пошуковики, як написано вище,  вважають SEO маніпуляцією.

2. Результат “на завтра” у SEO – це дуже ризикована річ. Пошуковики мають спеціальні алгоритми, які виявляють нездоровий приріст посилань на сайт і в разі, якщо вони розцінюють це як порушення, сайт можуть забанити (викинути з пошукової видачі). Зазвичай мінімальний термін якісного просування складає 2-3 місяці.

SEO складається з багатьох компонентів:

  • внутрішня оптимізація сайту (перелінковка, мета-дані і т.п.)
  • оптимізація швидкодії сайту (PageSpeed)
  • робота з ключовими словами та семантичним ядром
  • зворотні посилання на Ваш сайт (Link building)
  • та багато іншого

Загалом SEO – це складний процес, для якого потрібний комплексний підхід і певний час для результату.